10.02.2012
Godzina: 03:04:57
/
10.02.1923 r.
Odeszli:
Wilhelm Conrad Roentgen, fizyk niemiecki, podczas badań zachowań promieni katodowych, odkrył nowy rodzaj promieniowania - promienie X.

I Wieczór Filmu Chrześcijańskiego
2010-08-16
Zapraszamy na „I Wieczór Filmu Chrześcijańskiego w Wodzisławiu Śląskim” do filmowego namiotu, który rozstawiony będzie w parku pomiędzy ulica Pszowską a ulicą Boczną. W programie zaplanowana jest projekcja „Głupiego Mądrego Filmu” oraz filmu „Krzyż i Sztylet”. W przerwie między filmami posłuchać będzie można kawałka dobrej muzyki.

Biały Orlik zaprasza!
Serdecznie zapraszamy wszystkich lubiących zimowe sporty do skorzystania z oferty Białego Orlika, czyli lodowiska, które w tym roku powstało przy Szkole Podstawowej nr 5. Jest to lodowisko o tafli lodu grubości 5 cm i powierzchni 17,5m x 30 m. Powierzchnię lodowiska wyznaczą bandy.
