09.02.2012
Godzina: 02:50:46
/
09.02.1970 r.
Wydarzyło się:
W Polsce zakończył się głośny "proces taterników", oskarżonych o kolportaż nielegalnych pism.

HUBERTUS 2007
2007-10-29

Z okazji św. Huberta, już po raz jedenasty, 28 października br. w Ośrodku Jazdy Konnej MOSiR CENTRUM w Kokoszycach, odbyła się gonitwa za lisem (gonitwa bez rozlewu krwi za lisią kitą).
Do udziału w gonitwie zgłosiło się 47 jeźdźców. Hubertus to przede wszystkim wspólna jazda w terenie, więc tuż po uroczystym otwarciu uczestnicy wyruszyli na wycieczkę po terenach leśnych w kierunku Czyżowic. Kulminacyjnym, punktem imprezy była jednak gonitwa na kokoszyckich polach (na terenach Olszyn). Podczas gonitwy zawodnicy konno ścigali tzw. lisa, czyli jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia. W tym roku kitę przypięto Radosławowi Pawlasowi, który jak przystało na sprytnego lisa zwinnie wymykał się kolejnym zawodnikom. Zwycięzcą tegorocznej gonitwy okazał się Marcin Grüner, otrzymując tym samym prawo do wykonania rundy honorowej wokół miejsca pogoni. W przyszłym roku, Marcin Grüner, jako zwycięzca sam będzie uciekać jako lis.
Dla uczestników, oprócz gonitwy przygotowano również inne atrakcje. Odbył się m.in. pokaz westernowy i walk rycerstwa średniowiecznego.
| ![]() |
![]() | ![]() |

Biały Orlik zaprasza!
Serdecznie zapraszamy wszystkich lubiących zimowe sporty do skorzystania z oferty Białego Orlika, czyli lodowiska, które w tym roku powstało przy Szkole Podstawowej nr 5. Jest to lodowisko o tafli lodu grubości 5 cm i powierzchni 17,5m x 30 m. Powierzchnię lodowiska wyznaczą bandy.
